מצודת אקרמן (Akkerman Fortress)

 

מצודת אקרמן (Akkerman Fortress), המתנשאת מעל הים השחור כמו אי אדיר ומבוצר, שוכנת בעיר ההיסטורית Bilhorod-Dnistrovskyi, הבנויה על מוצא נהר הדניסטר לים השחור, כשעה נסיעה דרומית-מערבית מאודסה. זהו המבצר הגדול ביותר באוקראינה והוא הוקם לפני כשמונה מאות שנים בידי הרפובליקה של גנואה, כדי להגן על דרכי הסחר החשובות שעברו בנקודה האסטרטגית הזו, למרות שנקודת ישוב מבוצרת בשם "טירה" (Tira) התקיימה כאן עוד בימי יוון העתיקה, לפני כ 2,500 שנה. במשך יותר מאלף שנה עבר המקום ידיים, בין כובשים שונים שהקימו והרסו אותו, עד שנבנה המבצר הנוכחי. מאה שנים לאחר הג'נובזים הגיעו לכאן הטורקים העותומאנים והם שיפרו את המצודה והעניקו לה את השם "אקרמן" ששרד הרבה שנים… (פירוש השם הוא "הסלע הלבן" ולא, זה לא קשור ללבנים המשתלבות שאנחנו מכירים מהארץ).

המבצר העצום נמצא במצב לא רע וניתן לבקר במרתפי העינוי שלו, או להלך על החומות, הנמתחות לאורך של כמעט שני קילומטר ולתצפת על מרחבי הים השחור והדלתא של הדניסטר.

כתבות ומידע שימושי אחר :

מצודת אקרמן (Akkerman Fortress)

Akkerman Fortress smזהו המבצר הגדול ביותר באוקראינה והוא הוקם לפני כשמונה מאות שנים בידי הרפובליקה של גנואה, כדי להגן על דרכי הסחר החשובות שעברו בנקודה האסטרטגית הזו

קראו עוד

טירת פאלאנוק (Palanok Castle)

Palanok Castle smטירה מרשימה למדי, שמגדל שעון וצריחים גבוהים מתנוססים מעליה והיא בהחלט מצדיקה ביקור, הן מכיוון שההיסטוריה שלה עשירה ומעניינת והן מכיוון שהיא נמצאת במצב טוב ורוב המבנים בה שלמים, או משוקמים.

קראו עוד

טירת Kamyanets-Podilsky

טירת Kamyanets-Podilsky smטירת Kamyanets-Podilsky בת 12 המגדלים היא מסוג המקומות שגורמים למשוררים לנבור עמוק בנבכי אוצר המילים שלהם, בחיפוש נואש אחר מילות שבח שתהיינה ראויות מספיק כדי לתאר את יופייה

קראו עוד