טירת Kamyanets-Podilsky

 

טירת Kamyanets-Podilsky בת 12 המגדלים היא מסוג המקומות שגורמים למשוררים לנבור עמוק בנבכי אוצר המילים שלהם, בחיפוש נואש אחר מילות שבח שתהיינה ראויות מספיק כדי לתאר את יופיים, שהרי אפילו מילים כמו "מדהים" או "עוצר נשימה" אינן טובות מספיק כדי להעביר את המסר.

העיירה הציורית בת אלף השנים נבנתה על מצוק סלע אדיר, המתנשא בדרמטיות לגובה של עשרות מטרים מעל עיקול חד בנהר הסמוטריץ', הזורם בערוץ קניוני למרגלותיו ומקיף אותו כמעט מכל עבר, תוך שהוא יוצר למעשה חפיר טבעי, המבודד את העיר העתיקה ואת הטירה המגנה עליה והופך אותם למעין "אי" המחובר לעולם באמצעות מעבר צר אחד בלבד.

הטירה שוכנת לא רחוק ממפגש הגבולות של אוקראינה, רומניה ומולדובה והיא אחד מאתרי החובה בחלקה המערבי של אוקראינה.

מצודת חוטין האדירה ואפופת המיסתורין (Khotyn Fortress), החולשת על נהר הדניסטר, לא רחוק מהגבול עם רומניה ומולדובה, מתנשאת בגאון מעל הגבעות הירוקות שלאורכו של הנהר ומעוררת רושם כביר. זוהי אחת מן המצודות הגדולות באירופה, שעדיין נמצאות במצב טוב. המבנה הנוכחי נבנה לפני כשבע מאות שנה, בידי הנסיכות המולדובית, ששלטה באזור באותה תקופה, למרות שמבצר התקיים כאן כבר שנים רבות קודם לכן… למעשה הוקמה המצודה לראשונה כבר לפני יותר מאלף שנים, בידי ולדימיר הראשון, נסיך קייב.

המצודה נמצאת במרחק נסיעה קצר מטירת Kamyanets-Podilsky היפהפייה ושווה לשלב את הביקור בשתיהן.

במרחק של שבעים קילומטר מהמצודה, בעיר צ'רנוביץ, הסמוכה לגבול הרומני, תוכלו לבקר בארמון המגורים של המטרופוליטים של בוקובינה ודלמטיה (The Residence of Bukovinian and Dalmatian Metropolitan,או בקיצור Metropolitan Palace). זהו קומפלקס מבנים של ארמון מוקף גנים יפהפיים, שנבנה לפני כ-150 שנה בידי האדריכל הצ'כי הנודע, יוזף הלאווקה ושילב בתוכו את המגורים של המטרופוליטים (שהם מעין בישופים בכנסיה האורתודוקסית) ביחד עם מנזר, כנסייה וסמינר דתי.

The Residence of Bukovinian and Dalmatian

 

המבנים מחופים באבן אדומה, והם משלבים כמה סגנונות אדריכליים, כולל ביזנטי, רומנסקי וימי ביניימי, כאשר המכלול כולו בנוי סביב לחצר מרכזית ואמור להזכיר את המבנה של ירושלים בימי ישו.

כתבות ומידע שימושי אחר :

מצודת אקרמן (Akkerman Fortress)

Akkerman Fortress smזהו המבצר הגדול ביותר באוקראינה והוא הוקם לפני כשמונה מאות שנים בידי הרפובליקה של גנואה, כדי להגן על דרכי הסחר החשובות שעברו בנקודה האסטרטגית הזו

קראו עוד

טירת פאלאנוק (Palanok Castle)

Palanok Castle smטירה מרשימה למדי, שמגדל שעון וצריחים גבוהים מתנוססים מעליה והיא בהחלט מצדיקה ביקור, הן מכיוון שההיסטוריה שלה עשירה ומעניינת והן מכיוון שהיא נמצאת במצב טוב ורוב המבנים בה שלמים, או משוקמים.

קראו עוד

טירת Kamyanets-Podilsky

טירת Kamyanets-Podilsky smטירת Kamyanets-Podilsky בת 12 המגדלים היא מסוג המקומות שגורמים למשוררים לנבור עמוק בנבכי אוצר המילים שלהם, בחיפוש נואש אחר מילות שבח שתהיינה ראויות מספיק כדי לתאר את יופייה

קראו עוד