טירת פאלאנוק (Palanok Castle)

 

טירת פאלאנוק (Palanok Castle) חולשת על העיר Mukachevo ממרומיה של גבעה געשית תלולה ועטורת חורש ירוק. זו טירה מרשימה למדי, שמגדל שעון וצריחים גבוהים מתנוססים מעליה והיא בהחלט מצדיקה ביקור, הן מכיוון שההיסטוריה שלה עשירה ומעניינת והן מכיוון שהיא נמצאת במצב טוב ורוב המבנים בה שלמים, או משוקמים.

הטירה נבנתה לראשונה לפני כ-900 שנה בידיה של משפחת אצולה מהממלכה ההונגרית ולפני כשש מאות שנה הפכה למבצרו של הנסיך הליטאי פיודור קוריאטוביץ', אשר הפך אותה לאחת מן המצודות החזקות והמוגנות בכל האזור. כמה מאות שנים לאחר מכן היא עברה סידרת שיפורים בידי מהנדסים צרפתיים, אשר תכננו אותה כמבצר בלתי חדיר ולאחר מכן היא שימשה במשך תקופה מסוימת כבית סוהר שאליו היו שולחות מדינות שונות באירופה את האסירים הפוליטיים שלהן.

הטירה שימשה כמעון מגורים לבני אצולה שונים ממדינות כמו הונגריה, סרביה, ליטא ואוסטריה ובימי תפארתה הגנו עליה 164 תותחים.

לא רחוק מכאן, בין הגבעות ירוקות העד שבשוליהם של הרי הקרפטים, ניצב ארמון שנבורן (Palace of Counts Schönborn). הוא נושא את שמו של הארמון הידוע בווינה שבאוסטריה, מכיוון שהוא הוקם בידי אותה משפחת אצולה, בימים בהם האימפריה האוסטרו-הונגרית שלטה על חלק זה של העולם, ושימש כאחד מפונדקי הציד המלכותיים שלהם. כיום יש כאן מרכז טיפולים, אולם תיירים מוזמנים לבוא ולהתפעל מהארמון האלגנטי, שלו 12 כניסות, כמספר חודשי השנה, 52 חדרים, כמספר השבועות ו 365 חלונות, כמספר הימים.

טיפ שכדאי לזכור : במרחק נסיעה קצר למדי מהארמון נמצאים שניים מאתרי מרחצאות המרפא הידועים ביותר באוקראינה, הלא הם Kosyno ו Berehove, כך שתוכלו לשלב רחצה וטיפולי ספא מפנקים, עם טיול בארמון היפהפה.

 

כתבות ומידע שימושי אחר :

מצודת אקרמן (Akkerman Fortress)

Akkerman Fortress smזהו המבצר הגדול ביותר באוקראינה והוא הוקם לפני כשמונה מאות שנים בידי הרפובליקה של גנואה, כדי להגן על דרכי הסחר החשובות שעברו בנקודה האסטרטגית הזו

קראו עוד

טירת פאלאנוק (Palanok Castle)

Palanok Castle smטירה מרשימה למדי, שמגדל שעון וצריחים גבוהים מתנוססים מעליה והיא בהחלט מצדיקה ביקור, הן מכיוון שההיסטוריה שלה עשירה ומעניינת והן מכיוון שהיא נמצאת במצב טוב ורוב המבנים בה שלמים, או משוקמים.

קראו עוד

טירת Kamyanets-Podilsky

טירת Kamyanets-Podilsky smטירת Kamyanets-Podilsky בת 12 המגדלים היא מסוג המקומות שגורמים למשוררים לנבור עמוק בנבכי אוצר המילים שלהם, בחיפוש נואש אחר מילות שבח שתהיינה ראויות מספיק כדי לתאר את יופייה

קראו עוד